Bezmaksas piegāde Latvijā no EUR 40.
Pērkot 2 un vairāk KLUU grāmatas, saņem atlaidi!

Liepājas Pavedieni

Laikā, kad tik daudz visa kā tiek fotografēts, mazāk tiek notverts klātbūšanas mirklis, kuru daudz vairāk var izdzīvot, ja to pieraksta vai uzzīmē.

Zīmēšana ir būtisks veids kā var, jaunradot, atgūt iekšējo mieru un prieku.

Atzīmes zīmēšanā ir būtisks iemesls tam, kāpēc liela daļa cilvēku pabeidz pamatskolu ar teikumu, “Es zīmēt nemāku”, tādā veidā atņemot sev brīnišķīgu dabas dotu instrumentu kā sevi un savu pasauli atpūtināt, iztīrīt, iepazīt un doties tālāk daudz priecīgākam. Atņemot sev iespēju izmantot savā labā ko interesantu un, kas svarīgi , terapiju , kura ir bezmaksas pieejama ikvienam. Kaut mazs zīmējums lapas malā, jau spēj sagādāt prieku. Vai esat redzējuši, cik mierīgi paliek bērni kad zīmē jebko un jebkā un viss viņu prāt ir izcili? Manuprāt, skolās vajadzētu mainīt vizuālās mākslas pamatnozīmi , kā ko būtisku cilvēka visai dzīvei, nevis kā macību priekšmetu ,kurā slikti uzzīmēts kubs, atņem prieku zīmēt vispār.

Tāpēc esmu radījusi KLUU Pavedienus , lai kaut pa vienam vien cilvēki atgrieztos pie šī, tik būtiskā meditējošā un sevis iepazīšanas veida. Jā, suns var būt arī izstiepies un saule izspūrusi. Pavedieni raisa impulsu sākt zīmēt, tie mudina domāt un pie tam viegli, vai pat izaicināt sevi kam grūtākam un ved pie sevis preicīgākas versijas. Tiem ir milzu spēks un to es pēdējā gada laikā esmu redzējusi vairākkārt. Pavedieni ar tevi var būt pat brīžos, kad laika sev ir pavisam maz.

Liepājas pavedieni ir kā likumsakarīgs turpinājums tam, ko es daru un radu jau mazliet vairāk par gadu. Tie ir pavedieni jeb iesāktas domu līnijas, kuras turpinot, ikviens nonāk pie interesantiem zīmējumiem un domu pavērsieniem. Pavedieni rada impulsu domāt un zīmēt vienlaikus, kas man kā mammai un vizuālās mākslas pedagogam ir būtiski gan rosoties ar saviem bērniem, gan cilvēkiem ap sevi. Zīmēšanai kā tādai ir milzu mierinošs spēks un zīmēt Liepāju varētu būt īpaši skaisti un vērtīgi.

Liepājas pavedieni ir grāmata, kurā veiksmīgi ir saticies kluss un sens sapnis par grāmatu Liepājai, zīmēšanas prieks, domāšana un citāda pilsētas iepazīšana. Tā ir grāmata, kurā mēs varam pilsētu pašradīt pa savam līdz ar to atkal un atkal saprast cik dažādi un unikāli mēs katrs Liepājai esam.

Tā kā darbojos arī kā Liepājas gids, protams, ka man bija interesanti pārvērst 30 Liepājas vietas pavedienu līnijās, katru no tām apmeklēt un uzzīmēt tā, lai rastos vēlēšanās tos turpināt un arī paši par sevi jau izskatītos skaisti. Tā viss sakrita vienā veiksmes kausā – man tik īpašā zīmēšana, mīlestība uz Liepāju, tās citādā apceļošana, izzināšana un nevis nofotografēta, bet katram tik citādi uzzīmēta.

Grāmata, ar kuru apceļot pilsētas īpašās vietas un tās iemūžināt, zīmējot.Grāmata tapa sadarbībā ar Liepājas valstspilsētas pašvaldību. Paldies Liepājai par uzticēšanos un brīnisķīgu gala rezultātu, kurš tagad pieejams Liepājas kafejnīcās un restorānos kā arī bezmakas lejuplādējams

https://www.liepaja.lv/dokumenti/krasojamo-lapu-serija-izkraso-liepaju/

Kristīne Austere